ADÜ Menü
ADü LOGİN

ADÜ ENGELSİZ KÜTÜPHANE
Turuncu Bayrak Ödüllü

2018 yılı Kasım ayında yeni binasında hizmet vermeye başlayan Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesi
“Engelli Dostu” bir kütüphane olarak hizmetlerini yürütüyor.

HABERLER
Eyl
15
Turuncu Bayrak Ödülümüzle Gururluyuz! Kütüphanemiz 2019 yılında da Mekanda Erişilebilirlik alanında aday olmuş olup, teknik olarak eksik çalışmalar özverili ve titiz bir şekilde tamamlanarak 24 Haziran 2020 tarihinde  "Turuncu Bayrak" ödülünü almıştır. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ADÜ'de Turuncu Bayrağa sahip tek birim olarak Üniversitemizi ve  Aydın’ı gururlandırdı! Türkiye'de 203 üniversite içinde sadece 4 kütüphane bu ödülü almış olup, ADÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı her zaman "engelsiz kütüphane hizmeti" odaklı çalışmış olup, bina, erişilebilirlik ve hizmet konusunda sürekli yenilikçi olup, gelişmeleri takip etmektedir. 
Ağu
10
Adü Kütüphanesi Pandemi Döneminde Elektronik Kaynak Webinarlarıyla Kullanıcılarının Yanında! ADÜ Kütüphanesi Pandemi Döneminde Online Eğitimlerle kullanıcılarının yanında olmaya devam ediyor.Ev sahipliğini yaptığı kütüphane eğitimleri kapsamında yaklaşık 50 Online Elektronik Kaynak Eğitimiyle birçok Veri Tabanı içeriği ve kullanımı hakkında alanında uzman kişilerce verilen eğitimler sayesinde bu sürece destek olunmuştur. Eğitimler tüm hızıyla devam etmekte olup, kullanıcılara gerek kütüphane web sayfası, gerekse kütüphanenin sosyal ağları ile duyurular yapılmakta, ayrıca basın ve kütüphane tarafından gönderilen duyuru e postaları ile süreç yönetilmeye çalışılmaktadır.   
Tem
23
Kütüphanemiz YÖK tarafından düzenlenen "Engelsiz Üniversite Ödülleri" kapsamında ödül almaya hak kazandı. Kütüphanemiz 2019 yılında da Mekanda Erişilebilirlik alanında aday olmuş olup, teknik olarak eksik çalışmalar özverili ve titiz bir şekilde tamamlanarak 24 Haziran 2020 tarihinde  "Turuncu Bayrak" ödülünü almıştır. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ADÜ'de Turuncu Bayrağa sahip tek birim olarak Üniversitemizi ve  Aydın’ı gururlandırdı! Türkiye'de 203 üniversite içinde sadece 4 kütüphane bu ödülü almış olup, ADÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı her zaman "engelsiz kütüphane hizmeti" odaklı çalışmış olup, bina, erişilebilirlik ve hizmet konusunda sürekli yenilikçi olup, gelişmeleri takip etmektedir.